10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladık

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Amasya ve ilçelerinde çalışan basın emekçileriyle kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Üniversite yönetiminin de katıldığı toplantıda üniversitemiz çalışmaları ile ilgili bilgi verilerek basın sektörünün çalışmaları, sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

GAZETECİLER

Tüm gazetecilerin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektörümüz Orbay meslekte yarım asırdan fazla yer alan yerel gazete Yeşilırmak’ın kurucusu Şükrü Karadayı’ya ve Yeni Emel Gazetesinden İsmet Olgun’a başarı plaketi takdim etti.

GAZETECİLER3

Basın emekçilerinin mesleğe dair özlük haklarının, çalışma şartlarının her geçen gün daha da iyiye gitmesini temenni ettiklerini dile getiren Orbay; ulusal basına nazaran, yerelde çalışmanın daha zor olduğuna dikkat çekti.

Üniversitemizin tanınırlığı noktasında basın çalışanlarının katkılarının yadsınamaz ölçüde büyük olduğunu dile getiren Orbay; “Ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde, demokratik hayatın oluşmasında basın emekçilerinin çok büyük önemleri vardır. Çünkü onlar halkın sesi, gözü ve kulağı olmaktadır. Bu anlamda da tüm basın emekçilerinin dünya gazeteciler gününü kutluyorum. Üniversitemizin yapmış olduğu sosyal, bilimsel, kültürel etkinlikleri ya da fiziksel gerçekleşmeleri kamuoyuyla paylaşma noktasında verdiğiniz büyük desteğe tekrar teşekkür ediyorum.'' dedi.

Konuşmasının bir kısmını da üniversitemizdeki gelişmelere ayıran Orbay şu cümleleri kaydetti.

‘’Üniversitemizin çalışmaları içerisinde sağlık alanındaki akademik ve fiziksel yatırımlar önemli yer tutmaktadır. Bu bağlamda birçok gelişmeye imza attık. Bu yıl ilk defa Tıp Fakültemize öğrenci aldık. Dört yıllık lisans eğitimi veren Sağlık Yüksekokulumuz, ‘Sağlık Bilimleri Fakültesine’ dönüştürüldü. Sağlık alanıyla ilgili lisansüstü eğitimin de önemli olduğunun farkındayız. Bu kapsamda ‘Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ de kuruldu.

Merzifon’da tam bir eğitim kampüsü kurduğumuzu söyleyebiliriz Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için ihale süreçleri tamamlanmış olup inşaat aşamasına gelindi. Merzifon MYO’yu da içine alacak şekilde tasarlanan kampüs 85 dönümlük arazi üzerine kurulacak. İlk öğrencilerimizi ise 2018-2019 eğitim öğretim yılında alabileceğimizi düşünüyoruz.

Üniversitemiz her geçen gün fiziki ve akademik olarak büyüyor. Bu büyümeye paralel olarak birçoğunu siz basın mensuplarının da takip ettiği yüzlerce etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinliklerimiz bu yıl da artarak devam edecek. Bu noktada desteklerini gördüğümüz tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.’'

GAZETECİLER4

Bir etkinlik kapsamında üniversitemizde bulunan Karslı Âşık Bayram Denizoğlu’nun ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne hitaben sazı eşliğinde söylediği doğaçlama katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Toplantı Prof. Dr. Metin Orbay gazetecilerin sorularını yanıtlamasının ardından son buldu. Toplantı günün anısına hatıra fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı İçin Tıklayın